om oss

Vår affärsmodell

Hydrogenn projekterar och finansierar energiprojekt. Vår utgångspunkt är effektiv lagring och generering av energi.

om oss

Vår affärsmodell

Hydrogenn projekterar och finansierar energiprojekt. Vår utgångspunkt är effektiv lagring och generering av energi.

om oss

Vår affärsmodell

Hydrogenn projekterar och finansierar energiprojekt. Vår utgångspunkt är effektiv lagring och generering av energi.

People in the office
People in the office
People in the office

läs mer

Vi är en mångsidig leverantör

Vi bygger storskalig energilagring och energiproduktion från sol och vind. Vi konverterar fordon och industri till fossilfri vätgas och ammoniak.

Men det finns också energigenerering som passar bäst helt utan lagringssystem.

Vi utgår från projektets bästa förutsättningar för ekonomisk livskraft för såväl markägare som investerare.

People in the office
People in the office
People in the office
People in the office
People in the office
People in the office

vårt team

Möt vår styrelse och ledning

Urban Baudin

VD

urban.baudin@hydrogenn.se

Alf Lindqvist

Styresleordförande

alf.lindqvist@hydrogenn.se

Claes Salomonsson

Press och PR

claes.salomonsson@hydrogenn.se

PerÅke Malmgren

Styrelsesuppleant

perake.malmgren@hydrogenn.se

Håkan Björklund

Rådgivare

hakan@konsultlund.se

Lise Bergvall

Kommunikation

lise.bergvall@hydrogenn.se

David Eriksson

Markspecialist

david.eriksson@hydrogenn.se

Felicia Eriksson

Projektör

felicia.eriksson@hydrogenn.se

Håkan A. Ericson

Utveckling

hakan.ericson@hydrogenn.se

Yasmine Stjärnström

Projektledare

yasmine.stjarnstrom@hydrogenn.se